Vykonávame on-line konzultácie, dodávame naše lieky priamo k vám domov.
Môžete sa prihlásiť na bezplatnú online konzultáciu s neurológom, klinickým genetikom, pediatrom - stačí prejsť na odkaz. Počas konzultácie sa dozviete, či Vám alebo Vášmu dieťaťu môžu aminokyseliny pomôcť, potom bude pre Vás vypracovaná individuálna schéma podávania aminokyselinových komplexov, ktoré môžete neskôr dostať poštou.
ADHD je porucha vývoja nervového systému, ktorá sa prejavuje rôzne vyjadrenou poruchou pozornosti (nepozornosťou), hyperaktivitou a impulzivitou, ktoré sú však neadekvátne veku. Kým u malého dieťaťa je normálne, že pozornosť dlhšie neudrží, u väčšieho dieťaťa, ktoré chodí do školy, sa predpokladá, že bude pozorne sledovať vyučovanie.
ADHD syndróm je často sprevádzaný ďalšími ochoreniami, ako je epilepsia alebo spomalenie mentálneho vývoja a reči. V ľahších prípadoch tak nie je ľahké rozlíšiť deti s ADHD od tých, ktoré sú iba veľmi aktívne, majú záujem o všetko okolo seba, avšak netrpia poruchou vývoja nervového systému.
Dieťa s ADHD nezmyselne tára, je hlučné, pri rozhovore nepočúva, nesleduje inštrukcie, je roztržité, stráca veci, je zábudlivé, neustále vyrušuje a prerušuje ostatných. Je nepokojné, neustále sa vrtí na stoličke, nedokáže čakať, kým naňho pri hre príde rad, vykrikuje.
ADHD môže byť zistené u dieťaťa, ktoré navštevuje materskú škôlku. Deti sú divoké, majú záchvaty zlosti, sú nezvládnuteľné. ADHD sa často zistí až po nástupe do školy, keď z dôvodu hyperaktivity deti zaostávajú v porovnaní so svojimi vrstovníkmi. A niektoré deti až do takej miery, že musia navštevovať špeciálne školy. Podľa našich skúseností aminokyselinové preparáty prinášajú zreteľné zmeny už v prvom mesiaci podávania. U dieťaťa sa zmierňuje hyperaktivita, viac sa sústredí, dlhšie udrží pozornosť pri hre či pri vyučovaní. V škôlke sa hrá s ostatnými, pozorne si prezerá obrázkové knižky, maľuje si, nevykrikuje a neprerušuje. Je lepšie zvládnuteľné, nemá záchvaty zlosti. Naše skúsenosti ukazujú, že ak sa aminokyselinové komplexy podávajú deťom od materskej škôlky, sú schopné úspešne navštevovať normálnu školu a mať dobré výsledky. Podávanie aminokyselín u detí školského veku pomáha deťom zvládať výučbu porovnateľne s deťmi bez syndrómu ADHD, a tak predísť ich vylúčeniu zo štandardnej školy a umiestneniu do špeciálnej školy.
Výhodou podávania aminokyselín u detí s ADHD je, že nielenže zvyšujú pozornosť a zmierňujú hyperaktivitu, ale zároveň zlepšujú mentálny vývoj a vývoj reč. Aj odborníci, ktorí s dieťaťom pracujú, ako psychológovia a logopédi, s nadšením zisťujú, že je možné s dieťaťom konečne nadviazať potrebný kontakt a spoluprácu.
O ADHD ADHD je neurovývojová porucha, ktorá sa môže vyskytovať a prejavovať v ktoromkoľvek roku života dieťaťa. Táto porucha zhruba v polovici prípadov vymizne okolo dvanásteho roku veku, ale až v polovici prípadov pretrváva do dospelosti. Pre tento syndróm existovalo a existuje mnoho výrazov – porucha pozornosti, hyperkinetický syndróm, ľahká mozgová dysfunkcia, infantilný psychosyndróm, hyperkinetická porucha alebo syndróm poruchy pozornosti.
Výskyt ADHD sa odhaduje u zhruba 5 až 20 % detí (viac, ak zahrnieme aj poruchy pozornosti s minimálne vyjadrenou poruchou impulzivity a hyperaktivitou), je častejší u chlapcov než u dievčat. Práve dievčatá trpia častejšie prevažujúcou poruchou pozornosti a nemusí byť identifikovaná ako ADHD.
Prečo sú výskyt a prejavy u dievčat a chlapcov odlišné, nie je presne známe, uvažuje sa o genetických a hormonálnych vplyvoch. Medzi uvažované príčiny ADHD patrí genetický vplyv (u najbližších príbuzných je výskyt až päťkrát častejší), hypoxické poškodenie mozgu pred a počas pôrodu, vplyv môže mať aj, ak matka v tehotenstve fajčí.
Aminokyseliny vďaka regulačnému vplyvu v mnohých procesoch na bunkovej a tkanivovej úrovni pomáhajú harmonizovať excitačné a inhibičné procesy v neurónoch, ktoré sú pri ADHD narušené. Tak dokážu ovplyvniť – znížiť hyperaktivitu. Zároveň majú mierny stimulačný efekt a týmto mechanizmom zvyšujú pozornosť. Dieťa je tak vďaka aminokyselinám pokojnejšie a zároveň pozornejšie.
Liečba ADHD si vyžaduje komplexný prístup, spoluprácu rodičov s učiteľmi, psychológmi, neurológmi a psychiatrami. Deťom sa stanoví špeciálny režim, ktorý pomáha zvládať školské vyučovanie, rodičia sa učia byť tolerantní a na dieťa správne reagovať.
V liečbe ADHD, najmä u detí s ďalšími sprievodnými ochoreniami, ako je epilepsia a depresia, má svoje miesto aj farmakoterapia. V liečbe sa využívajú psychostimulanciá, antidepresíva, antipsychotiká a neuroleptiká. Liečba je často sprevádzaná nežiaducimi účinkami, ktoré liečbu limitujú. Príkladom môže byť často používaný metylfenidát sodný (Ritalin, Concerta), keď liečbu sprevádzajú nežiaduce účinky, ako nespavosť, bolesti brucha a hlavy.
ul. Kořenského 1045/9
INESS HOTEL
2020-10-29, , 15:00 - 15:45
Prijali sme Vašu žiadosť a budeme Vás zanedlho kontaktovať.
V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete na nás obrátiť pomocou miestneho telefónneho čísla:
Vaša rezervácia bola prijatá
Na Vaši e-mailovu adresu zašleme fakturu, jelikož v současné době není možnost zasílání zásilek na dobírku po Česku a Slovensku.