Vykonávame on-line konzultácie, dodávame naše lieky priamo k vám domov.
Môžete sa prihlásiť na bezplatnú online konzultáciu s neurológom, klinickým genetikom, pediatrom - stačí prejsť na odkaz. Počas konzultácie sa dozviete, či Vám alebo Vášmu dieťaťu môžu aminokyseliny pomôcť, potom bude pre Vás vypracovaná individuálna schéma podávania aminokyselinových komplexov, ktoré môžete neskôr dostať poštou.
Aminokyselinové preparáty sa môžu podávať deťom s rôznymi variantmi detského autizmu a stupňa postihnutia. Pri liečbe aminokyselinovými preparátmi možno pozorovať zlepšenie vnímania, rozširuje sa komunikácia autistov s okolím, objavuje sa uvedomenie si seba samého, okolia a ich vzájomného vzťahu, zlepšuje sa reč, jej plynulosť a jej využitie v komunikácii. Znižuje sa frekvencia alebo úplne miznú stereotypné pohyby, zlepšuje sa vzťah a ochota hrať sa.
Výsledky liečby závisia od formy autizmu a stupňa postihnutia. Pacient s autizmom pravdepodobne nebude mať absolútne normálne správanie, ale väčšina autistických detí pri podávaní aminokyselinových preparátov začne byť viac samostatná, kontaktná a vo výsledku viac sociálne adaptovaná.
Daniel z Nemecka, trojročný chlapec, začal užívať aminokyseliny, rodičia však počas prvého mesiaca nepozorovali väčšie zmeny. V priebehu druhého mesiaca nás však informovali, že všetko sa začalo meniť. Zrazu si začal všímať domáce zvieratko – mačku, ktorú predtým vnímal ako stôl alebo iný predmet, alebo nábytok. Začal si všímať aj autá idúce po ulici, ktoré dovtedy vôbec nezaznamenal, začal potichu vyslovovať rôzne slová a zdá sa, že ich pozná veľa. Cvičenie s logopédom začalo prinášať prvé výsledky, chlapec začal spolupracovať, zatiaľ čo dovtedy boli tieto návštevy čisto formálne, logopéda si vôbec nevšímal. Viac v sekcii Príbehy z praxe.
Autizmus je vývojové duševné postihnutie prejavujúce sa abnormálnou sociálnou interakciou, stereotypnými repetitívnymi vzorcami správania a narušenými komunikačnými schopnosťami objavujúcimi sa u detí pred tretím rokom života. Autizmus je vrodená porucha niektorých mozgových funkcií vznikajúca na neurobiologickom podklade. Je jednou z najzávažnejších porúch detského mentálneho vývoja. Duševný vývoj dieťaťa s autizmom je z dôvodu tohto handicapu narušený najmä v oblasti komunikácie, sociálnej interakcie a predstavivosti, je sprevádzaný špecifickými vzorcami správania. Autizmus zahŕňa široký okruh porúch, od zjavnej mentálnej retardácie až po jedincov s minimalizovanými príznakmi, ktorí ostatným nie sú nijako nápadní.
Stanovenie diagnózy detského autizmu je zložité pre odlišnosti v schopnostiach a správaní jednotlivých autistických jedincov a pre stupeň postihnutia zmyslového vnímania. Základom postihnutia je odlišné zmyslové vnímanie a odlišné reakcie na určité podnety. Deti postihnuté autizmom možno rozoznať už v prvých mesiacoch života. Autisti sa prejavujú ľahostajnosťou voči druhým ľuďom; vyhýbajú sa očnému kontaktu, minimálne komunikujú, dávajú prednosť samote, na objatie a maznanie reagujú pasívne, neodpovedajú normálnym spôsobom na prejavy hnevu či náklonnosti zo strany rodičov, zdá sa, že im chýba empatia. Autisti preferujú nemenné rutiny a stále prostredie a môžu negatívne reagovať na ich zmeny. Bývajú náchylní k výbuchom zlosti alebo sa uchyľujú k mechanicky sa opakujúcemu správaniu, napríklad kývaniu, alebo neprestajne vypínajú svetlá v miestnosti a podobne. Niektoré deti s autizmom majú agresívne alebo sebazraňujúce správanie. S autizmom sa často spája aj hyperaktivita, neschopnosť sústredenia a výrazná pasivita. V priebehu života môže byť sociálne odcudzenie jedincov s autizmom a Aspergerovým syndrómom natoľko intenzívne, že mnoho z nich si vytvorí imaginárny svet a imaginárnych priateľov.
Väčšina chorých na autizmus nedokáže úplne regulovať svoje konanie, ktoré môže viesť od slovných výbuchov neadekvátnych k situácii až k sebazraňujúcemu správaniu. Autistickí jedinci preferujú nemenné rutiny a stále prostredie a môžu negatívne reagovať na ich zmeny. U autistov sa objavujú aj rôzne závažné poruchy reči. Niektorí neprehovoria počas celého života, u niektorých je vývoj reči iba spomalený, iní používajú reč neobvyklým spôsobom / vedú monológ na svoje obľúbené témy, komunikujú iba jednotlivými slovami, opakujú naučené frázy/. Autistické deti sú málokedy schopné viesť samostatný život bez intenzívnej nápravnej výchovy, oddanej starostlivosti rodičov a niekedy aj ústavnej starostlivosti s podávaním liekov.
Autizmus je porucha, ktorej príčinu sa zatiaľ nepodarilo odhaliť. Predpokladá sa, že pri vzniku autizmu určitú úlohu zohrávajú genetické faktory, rôzne infekčné ochorenia a chemické procesy v mozgu. Moderné teórie tvrdia, že autizmus vzniká až pri kombinácii niekoľkých týchto faktorov. Diagnóza autizmu je stanovená na základe odlišných prejavov správania, ktoré sa objavujú v ranom veku života dieťaťa (do 36 mesiacov). Klasifikácie autizmu • Aspergerov syndróm • autizmus (Kannerov) - je definovaný tzv. triádou – výskyt príznakov aspoň v jednej z nasledujúcich oblastí:
Delenie podľa WHO - Autizmus - Atypický autizmus - nemusia byť prítomné všetky znaky autizmu alebo vzniká až po 3. roku veku - Aspergerov syndróm Zhruba u polovice prípadov detského autizmu boli zistené rôzne nešpecifické prejavy mozgového poškodenia ‒ abnormný EEG nález, abnormity mozočkovej alebo mozgovej kôry. U mnohých ľudí s autizmom boli opísané biochemické abnormity týkajúce sa napríklad dysfunkcie niektorých neuromediátorov.
Leonardo Munich Arabellapark
Best Western Plus Hotel Universo
Hotel Wilga
2020-10-29, , 15:00 - 15:45
Prijali sme Vašu žiadosť a budeme Vás zanedlho kontaktovať.
V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete na nás obrátiť pomocou miestneho telefónneho čísla:
Vaša rezervácia bola prijatá
Na Vaši e-mailovu adresu zašleme fakturu, jelikož v současné době není možnost zasílání zásilek na dobírku po Česku a Slovensku.